Okolica

Odkrywaj

Dla Gości, którzy cenią sobie spokój i komfort,
Bulaj może z powodzeniem służyć jako
baza wypadowa w odkrywaniu atrakcji Łeby
i
pięknego polskiego Wybrzeża.

 

Ruchome wydmy

https://www.leba.info.pl/atrakcje/3/ruchome_wydmy

Ruchome wydmy położone na terenie Słowińskiego Parku Narodowego są jego największą wartością i przyciągają turystów z całej Polski. Największa z nich – Łączka – mierzy ponad 30 metrów wysokości i przemieszcza się w tempie do 10 metrów na rok!

Ale Słowiński Park Narodowy to nie tylko wydmy. Na jego terenie znajdują się inne interesujące obiekty, takie jak:

  • wysoka na 25 metrów latarnia morska w Czołpinie

  • Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce – położone na poligonie niemieckim z czasów II wojny światowej

  • Wzgórze Rowokół (święta góra Kaszubów) z wieżą widokową i ścieżką przyrodniczą – najwyższe wzniesienie na Pobrzeżu Słowińskim 115m.

http://slowinskipn.pl/pl/

Muzeum Wsi Słowińskiej

W Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach odbywają się imprezy folklorystyczne i spotkania z dziedzictwem kulturowym. To prawdziwa gratka dla fanów historii i dawnych obyczajów. Skansen przeniesie Was do rybackiej wsi z początku XIX w., abyście na własne oczy zobaczyli, jak żyło się tu 200 lat temu. Będziecie mogli spróbować lokalnej kuchni i zwiedzić dawne zagrody.

http://www.muzeumkluki.pl/

Plaże w Łebie

Jeśli odpoczynek nad morzem, to nie może zabraknąć plaży. Plaże w Łebie ze względu na swoją szerokość i piaszczystość są szczególnie cenione przez turystów z kraju i zagranicy. Wzdłuż długiej linii brzegowej można znaleźć często odwiedzane fragmenty jak i prawie puste odcinki.

http://www.leba.pl/atrakcje/piaszczyste-plaze

Latarnia morska Stilo

Jeśli nie macie lęku wysokości to możecie podziwiać panoramę okolicy z galerii widokowych Latarni Morskiej Stilo, znajdujących się na wysokości 75 m n.p.m. Jej światło dociera na odległość 23. mil morskich (ponad 42 km). Zbudowana została na początku XX wieku, położona około 10 km na wschód od Łeby, 5 km od Osetnika (Stilo).

http://www.choczewo.com.pl/latarnia-morska-stilo/

Łeba Park

Łeba Park to 20-hektarowy świat zabawy dla całej rodziny, wspaniałe trasy pełne przygód i atrakcji, mnóstwo świetnej rozrywki. Dinozaury w skali 1:1, groty Neandertalczyków, zamek strachu, mini ZOO, kino 5D I jeszcze więcej! Park zwiedzicie w około 4 – 6 godzin.

http://lebapark.pl/

Sea Park Sarbsk

Sea Park w Sarbsku to park rekreacyjno – edukacyjny związany z tematyką mórz i oceanów. To jedyne i największe tego typu miejsce gdzie możemy zobaczyć pływające w basenach 3 gatunki fok. Atrakcje parku nawiązują do historii i kultury Pomorza. Dodatkowo znajdziecie tu liczne place zabaw i smaczną gastronomię.

http://www.seapark.pl/

Power Park

Power Park Łeba to solidna dawka adrenaliny. Gokarty, park linowy, off-road, paintball, strzelnica. Skupienie w jednym miejscu tak wielu atrakcji powoduje, że doskonale bawią się tu całe rodziny czy grupy znajomych.

http://www.powerpark.pl/

Labirynt Łeba

Na prawdziwych poszukiwaczy przygód czeka Labirynt Park Łeba – największy w Polsce naturalny labirynt o powierzchni 5000 m2. Sprawdźcie swoją orientację w terenie i przekonajcie się ile czasu zajmie Wam pokonanie trasy. Wprawni gracze robią to w 20 minut. A jeśli mało Wam wrażeń, to więcej
i większe znajdziecie po sąsiedzku w
Magicznym ogrodzie drewnianych gier wielkoformatowych. Yenga, Bierki, Cymbergaj, Piłkarzyki wszystko w formacie XXL!

http://www.labiryntparkleba.pl/

Skontaktuj się z nami

Zapytaj o wolny termin

bulajleba.comOkolica