Odkryj okolicę Łeby

Co zwiedzić w Łebie? Atrakcje

Jeśli cenisz sobie spokój i komfort, to Apartament Bulaj Łeba może z powodzeniem służyć Ci jako baza wypadowa w odkrywaniu atrakcji Łeby i pięknego Wybrzeża Słowińskiego. Kilka z atrakcji opisaliśmy poniżej. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie 🙂

Plaże w Łebie

Jeśli planujesz odpoczynek nad morzem, to na liście miejsc do odwiedzenia nie może zabraknąć plaży. Plaże w Łebie ze względu na swoją szerokość (20-30 metrów) i piaszczystość są szczególnie cenione przez turystów z kraju i zagranicy. Ich łączna długość to ponad 6 kilometrów i prowadzi na nie 6 łagodnych wejść. Wzdłuż długiej linii brzegowej można znaleźć często odwiedzane fragmenty jak i prawie puste odcinki. Kąpielisko strzeżone zajmuje długość około 1 kilometra. Można tam skorzystać z toalet, przebieralni, a nawet wypożyczyć leżak. Pamiętaj również, że do Twojej dyspozycji oddajemy 4 leżaki basenowe, które możesz zabrać ze sobą na plażę 🙂

Ruchome wydmy

Ruchome wydmy, położone na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, są jego największą wartością i przyciągają do Łeby turystów z całej Polski. Największa z nich – Wydma Łącka – mierzy ponad 30 metrów wysokości i przemieszcza się w tempie nawet do 10 metrów na rok! Swoją nazwę wzięła od nazwy wsi „Łączka”, która została zasypana przez piaski przesuwającej się wydmy około 300 lat temu.

Ale Słowiński Park Narodowy to nie tylko wydmy. Na jego terenie znajdują się również inne interesujące obiekty, takie jak:

  • Latarnia Morska w Czołpinie – wysoka na 25 metrów
  • Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce – położone na poligonie niemieckim z czasów II wojny światowej.
  • Wzgórze Rowokół – (święta góra Kaszubów) z wieżą widokową i ścieżką przyrodniczą – najwyższe wzniesienie na Pobrzeżu Słowińskim (115m)

Jezioro Łebsko

Łebsko to trzecie co do wielkości jezioro w Polsce. Położone jest w całości na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego. W sezonie wakacyjnym z przystani w Rąbce możesz udać się w rejs statkiem i przepłynąć do Muzeum Wyrzutni Rakiet oraz do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Jezioro wykorzystywane jest też przez kajakarzy, a część powierzchni została udostępniona do wędkowania.

Latarnia Morska Stilo

Jeśli nie masz lęku wysokości, to możesz podziwiać panoramę okolicy z galerii widokowych Latarni Morskiej Stilo, znajdujących się na wysokości 75 metrów n.p.m. Jej światło dociera na odległość 23 mil morskich (to ponad 42 kilometry). Zbudowana została na początku XX wieku, położona około 10 kilometrów na wschód od Łeby, 5 kilometrów od Osetnika (dawniej Stilo)

Adres: Morska 25, Sasino

Muzeum Wsi Słowińskiej

W Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach odbywają się imprezy folklorystyczne i spotkania z dziedzictwem kulturowym. To prawdziwa gratka dla fanów historii i dawnych obyczajów.
W tym autentycznym miejscu, wśród wiekowych sosen i dębów na własne oczy zobaczysz jak wyglądała kultura Słowińców – ludu, który żył na tych ziemiach przez wieki.
Skansen przeniesie Cię do rybackiej wsi z początku XIX wieku. Będziesz mógł spróbować lokalnej kuchni i zwiedzić dawne zagrody.

Adres: Kluki 27, Smołdzino

www.muzeumkluki.pl

Farma Alexa

Farma Alexa to pierwszy w Polsce rolniczy park rozrywki. Przystosowane do zwiedzania maszyny rolnicze, żywe zwierzęta, ogrody warzywne, piłko-golf i labirynt w polu kukurydzy to tylko kilka z atrakcji, których przybywa z roku na rok. Pełna lista dostępna jest na stronie internetowej. Na miejscu znajduje się też pyszna gastronomia i sklepiki z pamiątkami. Parking jest darmowy, a wszystkie atrakcje są w cenie biletu.

Do Farmy Alexa możecie pojechać naszymi rowerami po świetnej ścieżce rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 214 w kierunku Wicka.

Adres: ul. Łebska 27, Charbrowo

www.farmaalexa.pl

Łeba Park – Park Dinozaurów

Łeba Park to 20-hektarowy świat zabawy dla całej rodziny wspaniałe trasy pełne przygód i atrakcji, mnóstwo świetnej rozrywki. Przenieś się w daleką przeszłość do epoki kredy i zobacz dinozaury w skali 1:1, groty Neandertalczyków, zamek strachu, mini ZOO, kino 5D i jeszcze więcej! Park zwiedzicie w około 4-6 godzin.

Adres: ul. Kolonijna 24, Nowęcin

www.lebapark.pl

Sea Park Sarbsk

Sea Park w Sarbsku to park rekreacyjno – edukacyjny związany z tematyką mórz i oceanów. To jedyne i największe tego typu miejsce gdzie możemy zobaczyć pływające w basenach 3 gatunki fok. Atrakcje parku nawiązują do historii i kultury Pomorza. Dodatkowo znajdziecie tu liczne place zabaw i smaczną gastronomię.

Adres: ul. Foki 1, Sarbsk

www.seapark.pl

Labirynt Park Łeba

Na prawdziwych poszukiwaczy przygód czeka Labirynt Park Łeba – największy w Polsce naturalny labirynt o powierzchni 5000m2. Sprawdź swoją orientację w terenie i przekonaj się ile czasu zajmie Ci pokonanie trasy. Wprawni gracze robią to w 20 minut. A jeśli mało Ci wrażeń, to więcej i większe znajdziesz po sąsiedzku w Magicznym ogrodzie drewnianych gier wielkoformatowych. Yenga, bierki, cymbergaj, piłkarzyki – wszystko w rozmiarze XXL

Adres: ul. Wspólna, Łeba

www.lebalabirynt.pl

Power Park Łeba

Power Park Łeba to solidna dawka adrenaliny. Gokarty, park linowy, off-road, paintball, strzelnica. Skupienie w jednym miejscu tak wielu atrakcji, powoduje, że doskonale bawią się tu całe rodziny i grupy znajomych.

Adres: Nadmorska 27, Łeba

www.powerpark.pl

Rezerwacja
Znajdź nas
Social Media
Isolated Vintage Wooden And Brass Ship's Steering Wheel With White Background
Wyślij nam wiadomość
Scroll to Top